maj

Mural sa likom kneza Sime Markovića „osvanuo“ u boračkoj školi

U ponedeljak, 20. maja 2019. godine učenici izdvojenog odeljenja u Velikom Borku imali su čast i zadovoljstvo da prisustvuju izradi zidne slike, odnosno murala, na zidu hodnika škole. Bili su opčinjeni lakoćom i brzinom njegovog nastanka. Zahvaljujući Milanu Milosavljeviću Deroksu učenicima je omogućeno da prate, od početka do završetka, proces nastajanja ovog remek dela. Mural je oslikan auto-lakovima bez prethodne pripreme podloge. Prvo je iscrtana mreža, pa konture i onda je knez Sima postajao sve vidljiviji…
Da dobro u ljudima još postoji pokazao nam je ovaj umetnik, majstor zidnog slikarstva i konzervacije, koji je poklonio mural boračkoj školi, a na preporuku Elvisa Zornića, vlasnika etno domaćinstva „Zornića kuća“.
Ko je Milan Milosavljević Deroks?
• Srednju školu za dizajn završio je 2004. godine – smer grafički dizajn.
• Fakultet primenjenih umetnosti, smer zidno slikarstvo, u klasi profesora Miroslava Lazovića završio 2009.
• 2010. godine završio master na Beogradskom Univerzitetu, multidisciplinarne studije preventivne konzervacije.
• Od 2010. godine je član ULUS-a.

Opčinjeni Deroksovom umetnošću deca su, odmah po njegovom odlasku, crtali kneza Simu. Novonastali radovi biće izloženi u holu škole.