mar

Našoj školi je dodeljena oznaka eTwinning škola 2020-2021.

etwinning nagrada

awarded-etwinning-school-label-2020-21Dobitnici eTwinning oznake kvaliteta za škole

Našoj školi je dodeljena oznaka eTwinning škola 2020-2021.

Congratulations! Your school has been awarded with the eTwinning School Label 2020-2021 and this is a great achievement by the eTwinning team in your school!
The official announcement will be made on the eTwinning.net Portal this week and on other eTwinning and European Commission’s news channels.

The eTwinning Team

Ko su eTwinning škole?

eTwinning škole su sjajni primeri kako jedna škola može imati koristi od eTwinning-a. Aktivne su u promociji eTwinning vrednosti i pedagogije, referentna su tačka za njihovu lokalnu zajednicu i predstavljaju model za druge škole. eTwinning škole prepoznaju važnost i vrednosti eTwinning-a i uključuju ga u školske politike, praksu i stručno usavršavanje uz podršku školskog rukovodstva.

Dodeljivanjem eTwinning oznake jednoj školi, eTwinning prepoznaje i pohvaljuje uključenost i posvećenost ne samo pojedinih eTvinera, već i cele škole u kojoj timovi nastavnika i školskih rukovodilaca rade zajedno.

eTwinning škole su prepoznate na evropskom nivou kao uzori za eTwinning i formiraju mrežu vodećih škola koje će nadahnuti buduće inicijative, imaju veliku vidljivost na evropskom nivou i mogućnost da pokažu svoju oznaku za eTwinning školu u promotivnim i informativnim materijalima. Prepoznate su kao lideri u: digitalnoj praksi, eSafety praksi, inovativnim i kreativnim pristupima pedagogiji, podsticanju stalnog stručnog usavršavanja osoblja i promovisanju prakse kolaborativnog učenja kod osoblja i učenika. Nagrađeno osoblje i direktori škola podstiču se da učestvuju u namenskim programima stručnog usavršavanja i mogu biti deo eTwinning Grupe za razmenu dobrih praksi, saradnju i učešće u određenim događajima na internetu.

Čestitamo eTwinning timu i svim eTvinerima naše škole koji su svojim radom doprineli da škola dobije ovo značajno priznanje!