mar

SKAJP ČAS – VIRTUELNA POSETA NARODNOM MUZEJU U NIŠU

Ovih dana, u malom mestu a velikoj školi, učiteljice i pedagog su se dogovorile da na krilima savremene tehnologije otputuju u prošlost u daleki Niš i njegov Narodni muzej.
Na zajednički put, sa svojim učenicima, krenule su sa ciljem da otkriju nove i interesantne činjenice o istoriji našeg naroda. Tamo su videli bogatu zbirku srednjovekovnog oružja iz doba vitezova i junaka.
Učenici su, na tom putovanju, uživali, postavljali pitanja, upoznali se sa virtuelnim načinom učenja.
Na kraju putovanja, popunjavajući muzejske kartone, imali su priliku da iskažu svoje utiske o tome što su videli.
Kao i svaka bajka, i ova naša,virtuelna ima srećan kraj jer su učenici pokazali veliko interesovanje za nove posete muzejima, kako virtuelnim tako i realnim.