mar

Upis u prvi razred školske 2021/2022.godine

Upis u prvi razred osnovne škole, školske 2021/22. godine

Poštovani roditelji/staratelji,

upis polaznika u prvi razred osnovne škole u školskoj 2021/22. godini počeće 1. aprila tekuće godine. Upis deteta u školu je obaveza svakog roditelja/staratelja deteta rođenog od 1. marta 2014. do 1. marta 2015. godine ( deteta koje u trenutku polaska u školu ima najmanje 6 i po, a najviše 7 i po godina). U prvi razred se može upisati i dete uzrasta od 6 do 6 i po godina nakon provere spremnosti za polazak u školu koju vrši školski psiholog, kao i dete starije od sedam i po godina, koje iz opravdanog razloga nije upisano u školu u vreme kalendarskog stasavanja za školovanje.

Upis, psihološku proveru spremnosti deteta za polazak u školu i testiranje obavljaće  školski psiholog i pedagog. Zakazivanje termina upisa i psihološkog testiranja vršiće se elektronskim putem na portalu e- Uprave počev od 22.marta do 31.maja 2021.godine  kada će usluga e Zakazivanje termina za upis i testiranje deteta u OŠ biti dostupna roditeljima. Zakazivanje navedenih termina biće omogućeno i telefonom, radnim danima od 8:00 do 13:00 na broj 011-8300124 lokal 22.

Na testiranje  decu dovodi isključivo roditelj / staratelj. Dokumenta neophodna za upis u školu  pribavljaju se elektronskim putem u školi, osim potvrde o obavljenom lekarskom pregledu koji je obavljen u privatnoj lekarskoj ordinaciji.

Napominjemo da ne postoji mogućnost odlaganja upisa u prvi razred, izuzev kada to nalažu zdravstveni razlozi obrazloženi u preporuci lekara specijaliste koji leči dete.

Ministarstvo,prosvete nauke i tehnološkog razvoja obezbedilo je podršku roditeljima u vezi sa eZakazivanjem termina za upis i testiranje deteta u OŠ. Sva pitanja i nedoumice u vezi sa zakazivanjem termina mogu se postaviti na kontakt telefon: 011-7350557.